Başlarken...

Okuyanların da fark edeceği gibi bu satırlar “ gezilen yerlerin tanıtımı "ndan çok, kısa sürede yaptığımız 4000 kilometre yola ilişkin gözlemlerimizden oluşmaktadır. Zaten gittiğimiz birçok yer ile ilgili "ansiklopedik bilgiyi" internette bulmak mümkün. Biz daha çok yaşadıklarımızı yazmaya çalıştık.

Zamanın kısıtlı ve gidilecek yolun da uzun olması nedeniyle bazı yerlere panoramik olarak bakmakla yetinmek zorunda kaldık. Nitekim aynı mesafeyi “hakkını vererek” gezenlerin internete yazdıkları gezi notlarına bakacak olursanız, bunun için en az 15 - 20 günlük bir süreye ihtiyaç olduğunu göreceksiniz. Bizimki, tabiri caizse biraz “komando” gezisi oldu.
Amacımız, benzer yolu yapmayı düşünenlere bir nebze de olsa yol göstermektir.

Resmin üzerine tıklayıp büyük halini görebilirsiniz...

Bilginin paylaştıkça çoğalacağına inananlardanız. Burada yazdıklarımızı sadece sözel biçimde ve yakın çevremizle sınırlı olarak paylaşabilirdik. Ancak, tecrübenin onu kazananlar için zor, zahmetli ve bazen de ağır bedelleri olabildiğini, ama bu şekilde paylaşımın da bilgi arayanlar için kolay erişilebilen faydalı bir kaynak olabileceğini düşünenlerdeniz.

Okuyanlara katkı sağlaması dileği ile...

Cem DÜNDAR – Cengiz DÜNDAR

İstanbul,07 Eylül 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder